02 Kas 2017

Ultima Online’da Skill Kasmak

Skill Arttırımı (Gain)

Karakter skilllerinin ayarlandığı ekranda ya da seçimdeki özelliklerde belirtilmediği durumda sıfır (0) ile başlarsınız. Seçilen skiller ise 50-50, 30-50-50-30 şeklinde dağıtılmış olabilir. Örneğin özel bir karakter yarattınız. Skilllerini 50 Sw 50 tactic olarak açmak iyidir. Çünkü unutmayın, seçeceğiniz 3. skill bunların düşmesine yol açacaktır, ve teachlendiği (vendordan öğrenildiği) zaman bile yaklaşık bu değeri alacaktır (25-35).

Gain yani Skill arttırımı, ilgili skill’i kullanmanız ölçüsünde gelecektir. Oyunda Paperdoll’da Options menüsünde sağdan 4. bölüme girerseniz burada ne kadar gainde bir size haber vereceği yazar. Bu standart 1.0’dır. Siz bunu 0.1 yaparsanız gelen tüm skillerden haberiniz olur.

Ilgili skill kullanıldıkça skill gain gelecektir. Böylece 33.4 olan bir skill, 0.1 gain ile 33.5’e yükselecektir. Gain alımında arttırma (kasma) yöntemlerini yukarıda skill seçerek görebilirsiniz. Bunun dışında tüm Mageler seviyesine uygun büyü ile, Warriorlar sürekli çalışarak, Crafterler Success Change’si ve item maliyeti en düşük ürünü seçerek kasarlar genelde.

Power Hour (Ph), Skill Gain hızı olup serverdan servera farklılık gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir