02 Kas 2017

Ultima Online’da Para Kasmak

PVP serverlar dışında RP ve PP serverlarda oyuna yeni başlayanlar için belki de en zevkli başlangıç adımlarından biri para kasmak, altın kasmak olmalı. Başlangıç parası ile kısmen bir yatırım yapıp en kolay ve hızlı şekilde para kasmak tüm Ultimacı’ların istediği şeydir.

Ultima Online’da para kasmak için en basit yollardan biri olan Fishing skili seçilerek balık kasmak yani oyuncular arasındaki söylemle Fisher kasmaktır. Ultima Online Fishing becerisi ile sadece 1 oltaya sahip olmanız yeterlidir. En yakın denizden hemen balık tutmaya başlanılabilir. Balık tuttukça doğru orantılı olarak skill de kendini artıracaktır. Kasılıncaya kadar biraz emek vermek gerekirken; kasıldıktan sonra bir gemi satın alınarak ağ atımı ile para kazanmak daha hızlandırılabilir.

Denizden tutulan balıklar genelde dagger yani bir hançer yardımı ile kesilir. Aynı dagger ile ağaçlardan dal toplanır ve yakılır. Balıklara çift tıklanarak yanan ateş seçilir ve balıklar pişmeye başlar. Dalları yakmak ve birşeyleri pişirmek Cooking skiline bağlıdır. Pişirdikçe skill de artar. Sonrasında pişirilen balıklar sunucuda bulunan tüccar NPC’lere ya da vendorlara satılarak para kazanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir