02 Kas 2017

Ultima Online Yetenek

Skill (Yetenek)

Skill’ler sizin sahip olduğunuz yeteneklerdir. Bunlar oyun içinde gerek set dikmek, silah yapmak, harita yapmak (crafting) gerekse savaşlarda yardımcı olacaktır.. Bir savaşçı karakteri savaşçı’ya lazım olabilecek skiller ile, tasarımcıyı ise crafter bir çarın (karakter) özellikleri ile donatmanız beklenir. Kimse swordsmanship 100 olan bir karaktere tailoring 100 kasmaz.

Sıfır olan bir skill’i, bu dal ile ilgili vendora 1 kere tıklayarak ve çıkan menüde ‘Train ….’ seçeneğini seçerek ve vendorun istediği parayı onun üzerine sürükleyerek öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra tekrar öğrenemezsiniz. Ayrıca Skill Cap’a ulaşılmamış olmalı ve Skill düşüşte ya da kilitli olmamalı.

Skills yazan yerden tüm skilleri görebilir, bunları sağ taraflarındaki yukarı simgesine tıklayarak aşağı ya da kilitli duruma getirebilirsiniz. Aynı zamanda skill penceresinde skill’in yanında bir buton varsa, skill yazısını pencere dışına sürükleyerek kullanılabilir duruma getirirsiniz. Bu şekilde pratik bir şekilde skill kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir