10 Oca 2018

Ultima Online PVP Server nedir?

Her ne kadar alt yapısı Role Play’a bağlı olsa da PVP’de Ultima Online tarzlarından biridir. İngilizce Player Versus Player kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçe çevirisinde ise Oyuncu, Oyuncu’ya karşı geçmektedir. Bir oyuncunun farklı bir oyuncu ile yaptığı savaş tarzıdır. Türkiye Ultima Online Dünyası’nda scriptlerin dağıtımı ve yayılması ile birlikte zaman içerisinde geliştirmeler olmuştur. PVP serverlar da kendilerine has özellikler kazanmıştır. Örneğin birçok PVP sunucuda skill kasma yoktur. Oyuna başlangıçta tüm skiller full olarak başlanır. Bazı sunucularda sadece stat değerleri değişmektedir.

PVP sunucularda birçok silah ve eşya ücretsiz olarak verilmektedir. Sadece +15 silahlar ve bazı özel eşyalar gold ile satılmaktadır. Bundan dolayı oyuna başlayan her yeni oyuncu bir bakıma herkes ile eşit sayılabilir. Önemli olan iyi savaşabilmek yani iyi action yapabilmektir. Oyun içerisinde olabildiğince fazla rakip öldürerek puan ya da rütbe olarak yükselmek önemlidir.

Gelişen ya da değişime uğrayan scriptler nedeniyle bazı sunucularda binekler öne çıkmaktadır. STR’si güçlü olan bineklerin olduğu sunucular actionu normal düellodan binek savaşına çevirmiştir. Her ne kadar Ultima Online yapısına aykırı olsa da bu tarz aksiyon oynamayı seven oldukça geniş bir kitle vardır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir