29 Ara 2017

Stealing

Gerçek hayatta sevmediğimiz ancak Ultima Online’da oynamaktan zevk aldığımız bir skill olan Stealing yani Türkçe karşılığı Çalmak yeteneğidir. Yan skill olarak Snooping yani çanta açna yeteneği zorunlu olan Stealing ile diğer oyuncuların çantalarından eşyalarını çalabilirsiniz. Skill’in kasılması eskiden çok zordu çünkü multi hesap açılmıyordu. Ancak şimdiki sunucuların çoğunda Multi Account açıldığından skili kasmak kolaylaştı. Skili GM’leyen oyuncuların ünvanları Pickpocket yani Yankesici olmaktadır. Tabi ünvanı bu şekilde olan bir oyuncunun yanına kimse yaklaşmak istemez çünkü birşeyler çalabileceğinin farkındadır.

Diğer oyuncuları aldatabilmek için çoğunlukla farklı bir skill GM’lenerek ünvan seçilir. Çalınabilecek eşyalar Bless’li olmamalıdır. Çalınacak eşyanın ağırlığı önemlidir, genellikle hafif olan eşyalar daha kolay çalınabilir. Ayrıca karşı tarafın armoru ve dex değeri sizden fazla ise çalmak zor olacaktır. Her çalma eyleminde ıska geçme durumunda hem o kişiye hem de genele Crim olma duruma da söz konusudur. Dolayısıyla Guard Zone içerisinde direl ölebilirsiniz.

Bazı sunucularda çalma eylemi için sabit durmak gerekirken bazı sunucularda ise hareket halinde, hatta koşarken bile çalma işlemi yapılabiliyor. Role Play seven oyuncular için sevilen bir yetenektir. Ultima Online oynamayı seven her oyuncunun denemesi gereken bir yetenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir