27 Ara 2017

Spirit Speak

Son zamanlarda özellikle PVP Sunucu‘larda kullanılan bir skill olan Spirit Speak ile ruhsal anlamda enerjinizi artırabilir yani HP’nizi doldurabilirsiniz. Ölülerle konulabilme yeteneği olan bu skill size ruhsal, manevi anlamda güç vermektedir. Özelliğin peşpeşe kullanılması mümkün olmayıp belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Genellikle 1dk ile 5dk arasında değişen bir süreç vardır. Bu yetenek kullanıldığında Anh Mi Sah Ko! sözleri ekrana yansıyor.

En çok Warrior karakterler tarafından kullanılan bu skill ile acil durumlarda HP artırılması mümkündür ancak zehirli iken aynı özellik geçerli olmayacaktır.

Ultima ilk çıktığı yıllarda bir oyuncu öldüğü zaman ve konuşmak istediğinde o oyuncunun yazılarını a#$sf5zcKfg gibi anlamsız karakter dizisi olarak görürdünüz. Spirit Speak yeteneği olan bir oyuncu ise bu karmaşık yazı karakterleri yerine tüm yazılanları görebiliyordu. Artık birçok serverda bu özellik arka planda aktif. Ölü olan oyuncu war/tab yaptığı zaman invis olarak yazdıklarını karşı tarafa gösterebiliyor. War’da kalmış ise okutamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir