18 Ara 2017

Healing

Hemen hemen bir çok online oyundaki sınıflara olduğu gibi Ultima Online oyununda da Healing skili kasan Şifacılar vardır. Oyunun kökeninde Anatomy yani anatomi ile birbirine tamamlayan iki skillden biridir bu yetenek. Bu skill 100’e kadar full olarak kasıldığında ölü olan oyuncuları canlandırma özelliğine sahip olunur. Action seven gruplar için vazgeçilmez skillerden biridir.

Aynı zamanda hasar gören oyuncunun bu skill ile HP’sini artırması mümkündür. İyileştirme yani şifa verme işlemi bandaj ile yapılabilmektedir. Bandaj, gerek Tailor’da satılan kumaşlar kesilerek gerekse koyunlardan kırpılan yünlerin işlenerek kumaş haline getirilmesinden sonra makas yardımı ile kesilmesinden temin edilen bir  kumaş parçasıdır.

Ölü oyuncuyu diriltme işleminde belirli sayıda bandaj kullanılmakta ve işlemden sonra çantadan silinmektedir. Skili kasmanın en kolay yolu HP’si azalmış NPC’leri ya da oyuncuları heallemek ile mümkündür.

Bandaj basmanın süresini ve bandajın etkisini Healing skilinin seviyesi belirler. Skill ne kadar yüksek olursa o kadar daha hızlı HP yani Hit Point doldurulur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir