30 Kas 2017

Fishing

Fishing skili, oyun içerisinde karaktere para kazandıran en önemli yeteneklerden biridir. Kasılması bir o kadar zevkli olan bu yetenek ile, denizlerden çeşitli balıklar tutabilir, bunları pişip bir kısmını açlık durumlarında kullanabilir, kalanları da ticaret vendorlarına satarak para kazanabilirsiniz.

RP olan çoğu sunucuda bir standart haline gelmiş olan para kasmak için açılacak ilk karakterlerden biridir Fishing skili. Balık tutmak için oyun içinde oltaya tıklayıp herhangi bir denize tıklamanız yeterlidir. Yaklaşık olarak 4-6 saniye arasında,  tuttuğunuz balıklar yere ya da çantanıza düşer. Bunları bir knife yani bıçak yardımı ile iki tıklayarak kesebilirsiniz. Artık elinizde pişmemiş balık dilimleri hazır. Balıkları pişirmek için ise Cooking yeteneğini kullanmanız gerekmektedir.

Yetenek arttıkça tuttuğunuz balığın sayısı ve kalitesi artış gösterir. Kalite ve sayının artışına bağlı olarak kazandığınız para da artar. Eğer balıkları satarken pişmiş haliyle satarsanız Ticaret Vendoru size daha fazla para öder. Dilerseniz balıkları diğer oyunculara da ticaret mantığında dilediğiniz fiyata satabilirsiniz.

Skili 100’lediyseniz ve bir gemi alacak kadar para biriktirdiyseniz artık zenginlik yoluna girdiniz demektir. Fisher’larda satılan Balık Ağı’ndan hemen bir miktar alarak geminizle denize açılın. Ağlar çoğu sunucuda sadece gemilerde çalışır. Geminizin kapısını kilitlediğinizde sizden başkası giremez. Gemilerde atılan ağlar ile tutulan balıklar otomatik olarak geminin kasasına düşer. Ağ atmak hem daha fazla balık çıkmasını sağlar hem de sizin birşey yapmanıza gerek kalmaz. Ortalama olarak 30 saniyede 1 ağ atabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir