15 Ara 2017

Fencing

Ultima Online’da delici silahlar denildiğinde akla ilk gelen yetenek Fencing‘dir. Oyundaki en hızlı vuruşlar bu skill ile mümkündür ve bu yeteneğe bağlı en hızlı silahlar SS yani Short Spear ile Kryss’tır. Yetenek delme özelliği ile hasar vermektedir.

fencing-kryss
fencing-spear
fencing-short-spear

Yan skill olarak diğer savaş skillerinde de zorunlu olduğu üzere Tactics skili gerekmektedir. Warrior karakterler bu skilli kullanırken Parrying skili ile kalkan kullanabilmektedir. Böylelikle oyuncunun zırhı daha sağlam olacak ve daha az hasar alacaktır.

Yine diğer bir yan skill olan Poisoning skili ile delici silahlara poison yani zehir sürülebilmekte ve vuruş esnasında karşı tarafı zehirleyebilmeye imkan tanımaktadır. Silah zehirli silah olarak vuruş yapacaktır.

zehirli-silah

Fencing skilinde, PVP sunucularından en çok kullanılan silah ise Spear yani Mızrak’tır. Short Spear ve normal Spear’ın vuruş esnasında karşı tarafı paralyze etme özelliği mevcuttur ve çoğu sunucuda kullanılmaktadır. Özellikle rakibi kovalarken Spear’ın 2 kareden vurma ve oyuncuyu 2-3 saniyelik felç etme özelliği nedeniyle çok kullanılmaktadır. Sonuç olarak Ultima’da en hızlı vuruş yapılan yetenektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir