29 Kas 2017

Cooking

Oyun içerisinde yiyecekleri pişirmek için Cooking yeteneği kullanılır. Bu skill en çok Fishing yeteneği ile tutulan balıkları pişirmek için kullanılır. Pişmiş balığın satışı Ultima Online’da para kasmak konusunda oldukça iyidir.

Cooking skili, yiyecekleri bir ateş kaynağında pişirilerek geliştirilir. Yetenek geliştikçe yemekleri pişirirken fire verme ihtimali azalır. Oyunda en hızlı kasılan skillerden biridir aslında. Çoğu sunucuda oyuna yeni başlayan ve hemen para kazanmak isteyen kararkter, Fishing ve Cooking skilleri ile hem balık tutup hem de balıkları pişirip satarak hızlı bir şekilde para elde imkanı bulurlar. Ağaç dallarına knife ile iki kere tıklandığında toplanan kindling ile odun ateşi yakılır. Tabi kindlingi toplamak ve belirli sürelerde ateş yakmak zaman alabilir. Artık bu tür işlemler için Balık Tavası kullanılıyor. Balık Tavası ile bir kere tıklamada minimum 20-40 arası balık pişirilebilir.

Bunların dışında RP yani Role Play yapmak isteyen oyuncular da evlerinde kendilerine ya da misafirlerine yemekler pişirip sunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir