25 Kas 2017

Animal Taming

Oyunda bulunan hayvanları evcilleştirmeye yani eğitmeye yarayan, aynı zamanda oyuna değer katan en önemli skill Animal Taming’dir. Bir bakıma serverın oyun içerisindeki ekonomik kaderini belirleyen en önemli yetenektir. Oyunda elde edilmesi en zor olan eşyalar artılı silahlar olurken, özelliği olan bineklerin tame edilebilme kolaylığı ve ticareti oyundaki para dengesini belirleyen en önemli faktördür.

Animal Taming skili Animal Lore skili ile doğru orantılıdır. Lore skili ne kadar yüksek ise bir bineği eğitme zamanı ve şansı o kadar kısa olacaktır.

Tame yapabilmek için Taming Staff yani tame sopası kullanılması gerekir. Beceri en küçük hayvanları tame ettikçe artar. Bird, Sheep, Cow gibi hayvanlar tame edilerek skill artırılır. 98.0 skill gainden sonra ünvan olarak Grandmaster Animal Tamer yazar.

Tame edilmiş binek tamamen size ait olur ve belirli komutlar ile yönlendirilir. Bunlar standart olarak aşağıdaki gibidir:

 

All Come: Binek yanınıza gelir.
All Stay: Binek olduğu yerde sabit olarak durur.
All Guard: Binek sizi koruma moduna geçer, size saldırı olduğu anda binek de karşı tarafa saldırıya geçer.
All Kill: Çıkan target hedef penceresi ile seçilen canlıya saldırı komutudur.
All Release: Sahibi olduğunuz binek sizi terk eder. Tekrar tame edilemeyebilir.
All Follow: Binek sizi ya da hedef seçtiğiniz canlıyı takip eder.

Çoğu sunucuda binekler acıktığı için belirli aralıklarda doyurulmaları gerekir. Genelde saman ya da havuç yedirilir. Bineklerin küçültülmesi için binek küçültücü kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir