19 Kas 2017

Animal Lore

Anatomy skilinin olduğu gibi Animal Lore da  hayvanların yapı, görev, davranış ve sınıflandırmaları, yeryüzündeki dağılışlarıyla uğraşan bilim dalıdır. Bu skill de oyunda en önemli becerilerden, yeteneklerden biri olan Animal Taming için vazgeçilmez yardımcı skilldir.

Ultima’da Animal Lore skili ile her türlü hayvanın, bineğin anatomik bilgilerine bakmak mümkündür. Eski zamanlarda oynanan Ultima Online RP tarzında kararkterler Role Play kapsamında hayvan eğiticiliği karakterini seçmiş ise bu skili bineklerin ya da hayvanların bilgilerini öğrenmek için kullanıyorlardı. Yine eski zamanlarda her hayvanın cinsleri aynı olsa bile anatomik bilgileri birbirinden farklılık gösterebiliyordu. Bu anatomik bilgiler; hayvanın statları, skilleri, mutluluk durumu, açlık durumu gibi özellikler olabilir.

Günümüz sunucularında ise bu skill olmadan Taming yapılamayacağı gibi bir standart yer edinmiştir.

Skili kullanmak için Animal Lore’nin yanındaki mavi butona tıklayarak target yani hedef olarak bir hayvan seçilmelidir. Yaklaşık olarak 2-3 sn içerisinde hayvanın bilgileri bir pencere içerisinde oyuncuya gösterilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir