18 Kas 2017

Alchemy

Tüm karakterlerin kullanabildiği ancak özellike Magery kararkterlerin iksir yapmak için Alchemy skiline ihtiyacı vardır. Beceriyi kullanabilmek için ‘Mortar and Pestle’ gerekir. Magery dükkanlarında yani Mage Shop’larda Alchemy NPC Vendor’lar tarafından satılır.

İksirler yani potların yapımında en az bir büyü malzemesi reg ve boş bir şişe gerekir. Boş şişelerde aynı vendorlardan alınabilir.

Yapılabilen potlar aşağıdaki gibidir:

Cure Potion (Turuncu): Eğer poison yani zehir yediyseniz; kendinizi curelemeye (zehiri kaldırmaa) yarar. Bu Lesser ya da Greater olabilir. Greater en etkilisidir, yalnız iyileştirme ihtimali verilen zehirin büyüklüğüne göre değişir. Deadly Poison etkisinde iseniz ve yanınızda Greater Cure yok ise zehri kaldırabilmeniz için 1-3 şişe Cure kullanmanız gerekebilir.

Poison Potion (Yeşil): Silahınıza zehir sürmek için kullanılır. Bu şekilde ‘Infectious Strike’ ability (özel vuruş) olan silahlarda karşıdaki playera zehir verebilirsiniz. Regular, Lesser, Greater, Deadly türleri vardır.

Agility Potion (Mavi): Dextery mevcut statların üzerinde belirli bir süre normalde 10, Greater ise 20 STAM artmasını sağlar.

Strenght Potion (Beyaz): Strenght mevcut statların üzerinde belirli bir süre normalde 10, Greater ise 20 HP artmasını sağlar.

Heal Potion (Sarı): 5-10 arasında, Greater Heal Potion’da 10-20 arasında HP’nizi doldurur.

Refresh Potion (Kırmızı): Staminayı arttırır.

Night Shade Potion (Siyah): Dünya üzerinde karanlık görüntü geldiğinde aydınlanmayı sağlar.

Explosion Potion (Pembe): İki kere tıklandığında 3 sn içinde bir patlama yaratır. Oyuncunun üstünde patlaması kendisine zarar verebilir, heal yani HP’si azalabilir. Bu pot tıklandıktan sonra 2 sn içinde target seçilerek atılmalıdır. Target herhangi bir canlı ya da zemin olabilir. Usta olan oyuncular son saniyede atarak attıkları targetın, hedefin üstüne patlamasını sağlarlar. Dolayısıyla rakip oyuncu kaçsa bile zarar görebilir.

Gain Tablosu:

00.0 – 25.0 arası Teach ederek ya da Lesser yaparak,
25.0 – 35.0 arası Lesser Explosion,
35.0 – 45.0 arası Agility,
45.0 – 55.0 arası Total Refresh,
55.0 – 65.0 arası Greater Agility,
65.0 – 75.0 arası Greater Strength,
75.0 – 85.0 arası Greater Heal ve Greater Poison,
85.0 – 98.1 arası Greater Cure ve Greater Explosion,
98.1 – 100 arası Deadly Poison.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir